طی روز‌های گذشته اخباری مبنی بر حذف اضافه كار و حق دوری از مركز و بدی آب و هوای كارمندان با هدف كاهش هزینه‌های دولت منتشر شده اما معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری چنین مسئله‌ای را تایید نمی‌كند.

عبدالعلی تاجی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره ابلاغیه‌ای كه بر اساس آن مقرر شده اضافه‌كاری برخی كارمندان دولت حذف شود، اظهار بی‌اطلاعی كرد و گفت: چنین مسئله‌ای تایید نشده اما درمورد صحت حذف اضافه كار باید تا پایان ماه صبر كرد.

وی درمورد فوق‌العاده دوری از مركز و بدی آب و هوا تصریح كرد: برخی از دستگاه‌ها برخلاف مقررات و بدون توجه به اینكه منطقه شرایط بدی آب و هوا را ندارد اقدام به پرداخت فوق‌العاده به كارمندان كرده بودند و دولت اعلام كرده فوق العاده چنین كارمندانی حذف می‌شود.

وی در ادامه اشاره به این‌كه اگر دستگاه‌ها در خارج از وقت اداری به كارمندان نیاز داشته باشند می توانند در قالب اضافه كار از خدمات آنها استفاده كنند، خاطرنشان كرد: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری همه کارکنان دولت می‌توانند تا 50 درصد حقوق و مزایای خود را در قالب اضافه‌کاری دریافت کنند و 20 درصد کارمندان به تشخیص رئیس دستگاه و با معیار نیاز دستگاه به خدمات آنها از این قاعده مستثنی هستند.